Lucy

6.3/10 6.4/10
FILM SENSACYJNY Francja 2014   od 16 lat
Występują:Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi, Amr Waked
Reżyseria:Luc Besson
W skrócie:Studentka Lucy (Scarlett Johansson) przypadkowo zostaje poddana działaniu nowego narkotyku. Pod jego wpływem zyskuje nadnaturalne zdolności. Dziewczyna prosi o pomoc profesora Samuela Normana.
Przemycająca narkotyki kobieta ulega zatruciu środkiem, kóry uruchamia drzemiące w mózgu rezerwy, co owocuje nie tylko starciem z mafią, ale też przekazaniem potężnej wiedzy naukowcom.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Studentka Lucy (Scarlett Johansson) mieszka na Tajwanie. Dziewczyna przez przypadek zostaje zakładniczką bezwzględnego handlarza narkotyków. W jej brzuchu zaszyta zostaje paczka z niebieskim proszkiem. Kiedy worek pęka, zawartość - groźny narkotyk - przedostaje się do organizmu. Wówczas ciało i umysł dziewczyny zaczynają podlegać gwałtownym przemianom. Pod wpływem tej substancji Lucy intensywniej odczuwa powietrze, wibracje, ludzi czy grawitację. Uczy się błyskawicznie, zdobywa kontrolę nad materią. Jej mózg wciąż zdobywa coraz to nowe możliwości. Dziewczyna prosi o pomoc profesora Samuela Normana (Morgan Freeman), który jest specjalistą w dziedzinie badań nad ludzkim mózgiem. Podczas niebezpiecznej podroży towarzyszy jej policjant, Pierre Del Rio (Amr Waked). W swoim najnowszym filmie Luc Besson nawiązuje do tezy, że jednoczesna aktywność każdego z 86 miliardów neuronów w mózgu człowieka spowodowałaby wystąpienie u niego nadludzkich cech, takich jak telepatia czy telekineza. Zasłynął on tworzeniem ciekawych i silnych postaci kobiecych. Jedną z nich jest Lucy, w którą wcieliła się czterokrotnie nominowana do Złotego Globu Scarlett Johansson - aktorka znana jako muza Woody'ego Allena ("Vicky Cristina Barcelona", "Wszystko gra", "Scoop - Gorący temat"). Widzowie pamiętają ją również z roli marvelowskiej Natashy Romanoff ("Avengers", "Iron Man 2", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Avengers: Czas Ultrona"). Na ekranie partneruje jej laureat Nagrody Akademii za film "Za wszelką cenę", Morgan Freeman. Zajmuje on 10. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających aktorów. Besson zapowiedział już, że powstanie sequel "Lucy".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)