Łowcy skarbów. Kto da więcej? (26)

Łowcy skarbów. Kto da więcej? (26)

reality show Polska 2022   od 12 lat
W skrócie:Jakub Naumiuk pomoże wycenić koszulkę jednego z Orłów Górskiego. Po pełnej niespodzianek licytacji widzowie dowiedzą się, ile kosztuje porcelana i jakie podejście do słodyczy ma Paweł Orleański.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 18 czerwca
za 3 dni
6:00 TV 4 (z napisami)

Opis

W zakamarkach strychów, piwnic czy kredensów mogą kryć się prawdziwe skarby. Pojawia się szansa, by odkryć niepozorne przedmioty, poznać ich wartość i nieźle na nich zarobić. W show udział może wziąć każdy, kto ma w domu coś, co może wpaść w oko jednemu z dealerów sztuki i kolekcjonerów. Czekają oni w studiu z portfelami pełnymi pieniędzy oraz nadzieją na złowienie rzeczy do dalszej sprzedaży lub do swoich prywatnych zbiorów. Właściciele przedmiotów poznają ich szacunkową wartość i fachową ocenę w rozmowie z jednym z ekspertów. Potem mogą wziąć udział w aukcji, w której trzymają w ręku młotek licytatora. Kupującymi są dealerzy sztuki i kolekcjonerzy, którzy między sobą licytują oferowane przedmioty. Ostateczna decyzja należy do sprzedającego. Jeśli dobije targu - wychodzi ze studia z gotówką, jeśli nie - zabiera swój przedmiot do domu. Program prowadzi Paweł Orleański, a tytułowi łowcy skarbów, czyli kupujący, to m.in. architekt i projektantka wnętrz znana z programu "Nasz nowy dom", współwłaścicielka galerii Vintage House - Martyna Kupczyk czy wielbiciel staroci i przedmiotów z duszą, twórca sklepu Michael's Bazaar - Michał Nowocin. Wśród ekspertów programu znajdują się m.in. Krystyna Łuczak Surówka - wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, historyczka i krytyczka designu, Katarzyna Jasiołek - specjalistka w dziedzinie designu i rzemiosła, autorka książek o wzornictwie czy Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, ekspert galerii sztuki i domu aukcyjnego. Program stanowi polską edycję niemieckiego formatu "Bares für Rares".

W programie pojawi się koszulka jednego z "Orłów Górskiego". W określeniu jej wartości pomoże sprzedającemu Jakub Naumiuk. Po pełnej niespodzianek pierwszej licytacji widzowie dowiedzą się, ile kosztuje przedwojenna porcelana i jakie podejście do słodyczy ma Paweł Orleański. Na temat wzornictwa i wartości zestawu deserowego z Ćmielowa wypowie się Krystyna Łuczak-Surówka. W odcinku nie zabraknie też maszyny liczącej firmy OMEGA z 1905 roku oraz dzbanków i cukiernicy z zestawu w stylu Art deco z lat 60. Skarb pana Jacka oceni historyk i krytyk sztuki, Agnieszka Gniotek.

Zobacz także