x
Łowcy skarbów. Kto da więcej? (25)

Łowcy skarbów. Kto da więcej? (25)

reality show Polska 2022   od 12 lat
W skrócie:Krystian przyjeżdża do programu z designerskim krzesłem - perłą sztuki użytkowej z lat 40. Widzowie zobaczą, kto zdecyduje się licytować zegarek kieszonkowy. Wyceniona też zostanie popielnica.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 17 czerwca
pojutrze
6:00 TV 4 (z napisami)

Opis

W zakamarkach strychów, piwnic czy kredensów mogą kryć się prawdziwe skarby. Pojawia się szansa, by odkryć niepozorne przedmioty, poznać ich wartość i nieźle na nich zarobić. W show udział może wziąć każdy, kto ma w domu coś, co może wpaść w oko jednemu z dealerów sztuki i kolekcjonerów. Czekają oni w studiu z portfelami pełnymi pieniędzy oraz nadzieją na złowienie rzeczy do dalszej sprzedaży lub do swoich prywatnych zbiorów. Właściciele przedmiotów poznają ich szacunkową wartość i fachową ocenę w rozmowie z jednym z ekspertów. Potem mogą wziąć udział w aukcji, w której trzymają w ręku młotek licytatora. Kupującymi są dealerzy sztuki i kolekcjonerzy, którzy między sobą licytują oferowane przedmioty. Ostateczna decyzja należy do sprzedającego. Jeśli dobije targu - wychodzi ze studia z gotówką, jeśli nie - zabiera swój przedmiot do domu. Program prowadzi Paweł Orleański, a tytułowi łowcy skarbów, czyli kupujący, to m.in. architekt i projektantka wnętrz znana z programu "Nasz nowy dom", współwłaścicielka galerii Vintage House - Martyna Kupczyk czy wielbiciel staroci i przedmiotów z duszą, twórca sklepu Michael's Bazaar - Michał Nowocin. Wśród ekspertów programu znajdują się m.in. Krystyna Łuczak Surówka - wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, historyczka i krytyczka designu, Katarzyna Jasiołek - specjalistka w dziedzinie designu i rzemiosła, autorka książek o wzornictwie czy Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, ekspert galerii sztuki i domu aukcyjnego. Program stanowi polską edycję niemieckiego formatu "Bares für Rares".

Krystian przyjeżdża do programu z designerskim "krzesłem architekta" - perłą sztuki użytkowej z lat 40., zdobywającą popularność w kolejnych dekadach XX wieku. Widzowie dowiedzą się, jak do rąk artystki sztuki recyklingowej trafiły pochodzące z czasów PRL-u gazetniki. Zobaczą także, kto zdecyduje się licytować XIX-wieczny zegarek kieszonkowy przywieziony przez pana Krzysztofa. Ostatni sprzedający dowie się, jaka jest wartość odziedziczonej przez niego pamiątki po dziadku, czyli popielnicy zdobionej scenkami rodzajowymi w stylu Fragonard love story, które zostały wykonane metodą naszkliwną.

Zobacz także