×
Łowcy skarbów. Kto da więcej? (121)

Łowcy skarbów. Kto da więcej? (121)

reality show Polska 2023   od 12 lat
Występują:Paweł Orleański
W skrócie:Patrycja przywiezie do programu dwa kolorowe wazony-butle projektu Ludwika Ferenca. Zostały one wyprodukowane przez Hutę Szkła Artystycznego 'Barbara' w Polanicy-Zdroju w latach 70. lub 80.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W zakamarkach strychów, piwnic czy kredensów kryją się skarby. Uczestnicy programu poznają wartość różnych przedmiotów, które mogą okazać się gratką między innymi dla kolekcjonerów.

Patrycja przywiezie do programu dwa kolorowe wazony-butle projektu Ludwika Ferenca, wyprodukowane przez Hutę Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju w latach 70. lub 80. Kolejny skarb to nabyty na pchlim targu w Holandii czechosłowacki powiększalnik fotograficzny z lat 60. Sprzęt jest nadal sprawny. Paweł zaoferuje lampkę-rakietę z lat 70. kupioną w ZSRR, a wyprodukowaną najprawdopodobniej w Moskwie w 1971 roku z okazji dziesięciolecia lotu Gagarina. O propagandzie w designie oraz o wartości tego przedmiotu opowie Krystyna Łuczak-Surówka. Na koniec wystąpi pan Łukasz, właściciel szafki ze starego sklepu zielarskiego, kupionej w Kopenhadze, a pochodzącej z Wielkiej Brytanii. Mebel jest częścią kompletu do wyposażenia warsztatu krawieckiego.