Łowcy cieni. Pod presją: Sekta (36)

Łowcy cieni. Pod presją: Sekta (36)

serial paradokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Występują:Izabela Jarosińska, Wojciech Medyński, Sławomir Doliniec, Agnieszka Mrozińska
W skrócie:Matka znajduje zakrwawione ciało nastoletniej córki Zosi. Ktoś próbował nieudolnie sfingować samobójstwo. W pokoju dziewczyny detektywi znajdują materiały sekty, która rozpoczęła działalność w Polsce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 5 grudnia
za 11 dni
4:15 Fokus TV

Opis

Kulisy pracy śledczych z tajnej jednostki policji, którzy zajmują się najpoważniejszymi sprawami kryminalnymi. Funkcjonariusze CBŚP Maryśka Cybulska (Agnieszka Mrozińska), Patryk Karwowski (Sławomir Doliniec), Brunon Małecki (Wojciech Medyński) i Jagna Dobosz (Izabela Jarosińska) pod kierunkiem Roberta Ziętary (Andrzej Wieczorek) prowadzą śledztwa dotyczące zabójstw, porwań i zamachów. Często działają w porozumieniu z agentem Interpolu Takohiro Haradą. Do pomocy mają dwóch informatyków (Joanna Majstrak i Szymon Kołodziej), technika kryminalistyki (Elżbieta Panas) i profilera (Mateusz Jędraś), a także informatorkę (Monika Jarosińska), byłą prostytutkę, obecnie właścicielkę salonu masażu. Pracownicy tajnej jednostki nie istnieją w social mediach, nie mają rodzinnych zdjęć, by chronić swoich bliskich. Siedziba biura mieści się zwykłym biurowcu, by nie wzbudzać podejrzeń.

W tym odcinku

Matka znajduje zakrwawione ciało nastoletniej córki Zosi. Sprawa trafia do łowców, bo policja ustaliła, że ktoś próbował nieudolnie sfingować samobójstwo, a rodzice są wpływowymi ludźmi. W pokoju dziewczyny detektywi znajdują materiały groźnej sekty, która właśnie rozpoczęła działalność w Polsce. Decydują się wniknąć w strukturę organizacji i wkrótce doprowadzają do zatrzymania guru sekty. Przesłuchiwany mężczyzna grozi, że jeśli go nie wypuszczą w ciągu dwóch godzin, to jego zaufany człowiek doprowadzi do zbiorowego samobójstwa wiernych. Julka oznajmia Brunonowi, że ma randkę z nowym chłopakiem. Ojciec z trudem radzi sobie ze świadomością, że jego córeczka umawia się na randki. Ma złe przeczucia, jeśli chodzi o wybranka nastolatki.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także