Lombard. Życie pod zastaw (37/39)

Lombard. Życie pod zastaw (37/39)

6.5/10
serial obyczajowy Polska 2017   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Michał Chorosiński
W skrócie:Marta czuje się odpowiedzialna za to, co spotkało Lolka. Postanawia zastąpić go w lombardzie. Dzieci Kazimierza chcą kupić przedwojenne meble. Zamierzają zarabiać na sprzedaży antyków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a nawet klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Marta czuje się odpowiedzialna za to, co spotkało Lolka. Postanawia zastąpić go w lombardzie. Dziewczyna bardzo szybko poznaje tajniki zawodu. Dzieci Kazimierza chcą kupić przedwojenne meble, na których mogą zarobić spore pieniądze. Marta znajduje w nich tajemnicze dokumenty. Okazują się one prawem własności do nieruchomości oraz listami od żydowskiej rodziny. Pracownicy lombardu odkrywają, że ich konkurent Korynt popadł w konflikt z prawem. Policja przeprowadziła kontrolę w jego sklepie i znalazła przedmioty pochodzące z kradzieży. Gangster Ryży, który je tam podrzucił, oczekuje, że Adek wyświadczy mu przysługę, kupując auto na fałszywych papierach. Szantażuje chłopaka nagraniem, na którym rozmawiają o pogrążeniu konkurencyjnego lombardu.

Występują (pokaż wszystkich)