x
Lokatorka (1)

Lokatorka (1)

serial kryminalny Polska 2021   od 16 lat
Występują:Sławomira Łozińska, Irena Melcer, Barbara Jonak, Krzysztof Stroiński
Reżyseria:Michał Otłowski
W skrócie:Zmienia się właściciel warszawskiej kamienicy. Lokatorom grozi eksmisja. Mieszkanka Janina Markowska postanawia działać. Zaczyna interesować się nią Anna Szerucka (Irena Melcer) z policji.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 22 lutego
dziś
21:20 TVP Polonia (z napisami)
sobota, 24 lutego
pojutrze
3:10 TVP Polonia (z napisami)

Opis

Serial oparty na historii zabójstwa działaczki warszawskiego ruchu lokatorskiego Jolanty Brzeskiej. Twórcy skupiają się na wznowionym po latach śledztwie i aferze związanej z procederem dzikiej reprywatyzacji. Janina Markowska - lokatorka walcząca z czyścicielami kamienic - zostaje zamordowana. Po siedmiu latach do sprawy jej śmierci wraca komisarz Szerucka. Przełożeni kobiety zlecają jej śledztwo bez wiary w wykrycie sprawców. Funkcjonariuszka wkracza do świata niebezpiecznych wpływów i powiązań.

W tym odcinku

Zmienia się właściciel przedwojennej warszawskiej kamienicy. Niezamożni lokatorzy zaczynają odczuwać tego dotkliwe skutki: wzrasta czynsz, w budynku zaczynają pojawiać się intruzi, wandale niszczą mienie. Kolejne rodziny decydują się na wyprowadzkę. Zbulwersowana sytuacją starsza mieszkanka kamienicy Janina Markowska rozpoczyna działalność w ruchu obrony lokatorów. Tymczasem w szeregi stołecznej policji wstępuje podkomisarz Anna Szerucka. Wkrótce w związku z interwencją trafia do mieszkania Markowskiej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także