Licencja na wychowanie: Lekcja feminizmu (64)

Licencja na wychowanie

odc. 64: Lekcja feminizmu

6.5/10
serial komediowy Polska 2010   od 12 lat
Występują:Jolanta Fraszyńska, Joanna Orleańska, Cezary Kosiński, Dariusz Wiktorowicz
Reżyseria:Jakub Miszczak
W skrócie:Bartek dostaje od dziadka drogi zegarek. Paweł przypomina sobie, że i on otrzymał przed laty od swojego dziadka taki prezent. Postanawia odnaleźć pamiątkowy zegarek i oddać go do naprawy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Współczesny portret dwóch małżeństw, które mają krańcowo różne poglądy na wychowanie dzieci. Nowocześni Leszczyńscy wprowadzają własny model wychowania, Barańscy zaś powielają schematy własnych rodziców. Weronika (Joanna Pierzak-Orleańska) i Paweł (Cezary Kosiński) Leszczyńscy wychowują 15-letnią Wiktorię (Marta Bitner), która jest córką z pierwszego małżeństwa Weroniki. Ich wspólnym dzieckiem jest 8-letni Bartek (Mikołaj Ściobłowski). Weronika poświęca się robieniu kariery, a domem zajmuje się Paweł. Roma (Jolanta Fraszyńska) i Ryszard (Dariusz Wiktorowicz) Barańscy mają czworo pociech: 18-letniego Łukasza (Bruno Jasieński), gimnazjalistkę Marysię (Ivett Bednarska), rówieśnicę Wiktorii oraz 11-letnią Magdę (Agata Szafrańska) i dwuletniego Mateusza. Głową rodziny i jedynym żywicielem jest Ryszard, pracownik firmy Maxtech, w rolę gospodyni domu wciela się Roma.

W tym odcinku

Bartek dostaje od dziadka drogi zegarek. Paweł przypomina sobie, że i on otrzymał przed laty od swojego dziadka taki prezent. Postanawia odnaleźć pamiątkowy zegarek w piwnicy i oddać go do naprawy. Barańscy poznają swoją nową sąsiadkę, panią Różę. Okazuje się, że kobieta jest wojującą feministką i regularnie bierze udział w demonstracjach o prawa kobiet. Aktywistka podburza Romę przeciwko mężowi.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także