Lew w zimie (1/2)

Lew w zimie (1/2)

(The Lion in Winter)

DRAMAT HISTORYCZNY USA 2003   od 12 lat
Występują:Patrick Stewart, Glenn Close, Jonathan Rhys-Meyers, John Light
Reżyseria:Andriej Konczałowski
W skrócie:1183 rok. Król Henryk II u kresu życia musi zdecydować, który z jego trzech synów obejmie po nim tron. Rozpoczyna się gra intryg.
Andriej Konczałowski czyta znany dramat Jamesa Goldmana: w Boże Narodzenie 1183 roku król Henryk II postanawia rozstrzygnąć sprawy sukcesji. Remake głośnego filmu Anthony'ego Harveya z 1968, z Glenn Close zamiast Katharine Hepburn. Do zadumy.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

1183 rok. Król Henryk II (Patrick Stewart) u kresu życia musi zdecydować, kto przejmie tron. W tym celu sprowadza swoją żonę, Eleonorę Akwitańską (Glenn Close), która od 10 lat przebywa w więzieniu za spiskowanie przeciw niemu, oraz trzech synów. Na Boże Narodzenie do zamku w Chinon zostaje też zaproszony król Francji Filip II. Wszyscy członkowie rodziny królewskiej knują intrygi. Te święta zaważą o losach Anglii i Francji.

Rok 1183. Król Henryk II (Patrick Stewart) jest u kresu życia. Musi zdecydować, kto przejmie tron. W tym celu sprowadza na zamek trzech synów oraz swoją żonę, Eleonorę Akwitańską (Glenn Close), która od dziesięciu lat przebywa w więzieniu za spiskowanie przeciw niemu. Wszyscy członkowie rodziny królewskiej knują intrygi, które mogą zaważyć o losach Anglii i Francji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)