Lena na Bałkanach: Muzyka (6)
cykl reportaży Polska 2021
| Reżyseria: | Konrad Zagórski |
|---|---|
| W skrócie: | Bałkańska muzyka łączy folk, punk, jazz i hip-hop. Wśród znanych zespołów są kapela Gorana Bregovica i No Smoking Orchestra. Lena uczy się gry na dudach w Bułgarii i próbuje tańca derwiszy. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Seria podróżnicza, która nie jest typowym przewodnikiem turystycznym. Obraz wchodzi głębiej w tkankę społeczeństwa, zanurza się w mieszance religii, wyjątkowych kultur i ich burzliwej historii. W każdym odcinku widzowie skupiają się na wybranym zagadnieniu współczesnych Bałkanów. Zagadnienia te będą przedstawione poprzez kilku lokalnych bohaterów, którzy opowiedzą o swojej działalności.
Bałkańska muzyka stanowi połączenie folku, punku, jazzu czy hip-hopu. Do najbardziej znanych zespołów zaliczane są m.in. kapela Gorana Bregovica i No Smoking Orchestra. Lena odwiedza jeden z nich, uczy się również gry na dudach w Bułgarii i próbuje swoich sił w szalonym tańcu derwiszy.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Konrad Zagórski
reżyseria
-
Lena Urbańska
gospodarz
Zobacz także
- Muzyka - program muzyczny - środa, 4 marca 8:00 i 36 późniejszych emisji
- Bing: Muzyka (52) - serial animowany - piątek, 13 marca 9:05 i 1 późniejsza emisja
