Lekarz w moim domu (5)

Lekarz w moim domu (5)

(Doctor in the House)

serial dokumentalny   od 12 lat
W skrócie:Studenci Connor, Paddy, Padraig i Brian razem wynajmują mieszkanie. Ich jadłospis składa się z zupek w proszku, kiełbasek i frytek. Często piją piwo. Nie ćwiczą. Eksperci pomogą im zmienić styl życia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Grupa lekarzy udaje się do sześciu rodzin, by przez tydzień obserwować ich nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną i inne ważne aspekty życia, które wpływają na stan zdrowia. Specjaliści mierzą pacjentom ciśnienie przy pracy i w domu na kanapie. Prześwietlają jajecznicę na bekonie w poszukiwaniu złego cholesterolu. Po szczegółowej obserwacji przychodzi pora na dokładną diagnozę i prognozę na przyszłość. Pacjenci dowiadują się, jak będzie wyglądało ich życie za pięć lat i na jakie choroby mogą zachorować. Widzowie zobaczą, czy wszyscy zmienią złe nawyki. Mają na to osiem tygodni. Po tym czasie lekarze znów biorą rodziny pod swoje skrzydła i przeprowadzają kolejne badania.

W tym odcinku

Connor, Paddy, Padraig i Brian to czterej dwudziestoletni przyjaciele, którzy wspólnie studiują i wynajmują mieszkanie. Chłopcom szkoda czasu na sprzątanie czy gotowanie, dlatego żyją w strasznym chaosie, a ich jadłospis składa się głównie z nieskomplikowanych posiłków: zupek w proszku, kiełbasek, frytek, pieczonych ziemniaków i gotowych sosów. Prawie codziennie piją też piwo. Gdy nie siedzą w uczelnianej ławie albo przed telewizorem czy komputerem, ostro imprezują. Nie ćwiczą, nie chodzą na spacery, za to niektórym z nich zdarza się przygodny seks bez zabezpieczenia. Zespół specjalistów przez osiem tygodni będzie pomagał beztroskim lokatorom odmienić ich niebezpieczny styl życia.