Legendarne bestie: Zew wilkołaka (9)

(Mythical Beasts)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2018
W skrócie:Ponad 400 lat temu niemiecki rolnik Peter Stumpp został stracony za bycie wilkołakiem. Widzowie przekonają się, czym były te potwory i dlaczego tak wielu ludzi wierzyło w ich istnienie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Od tysiącleci różne ludy wierzyły w legendarne potwory - smoki, cyklopy, olbrzymy, wampiry i morskie bestie. Te mityczne stworzenia fascynują nas do dziś. Twórcy programu szukają odpowiedzi na pytanie, co zainspirowało twórców tych fantastycznych opowieści i ile jest w nich prawdy. Przekonamy się też, co legendy mówią nam o ich starożytnych i średniowiecznych autorach. W programie wypowiadają się archeologowie i paleontologowie. Zobaczymy także imponujące grafiki komputerowe, ujawniające sekrety najsłynniejszych i najbardziej przerażających mitycznych potworów.

W tym odcinku

Ponad czterysta lat temu bogaty niemiecki chłop Peter Stumpp został oskarżony o bycie wilkołakiem. Poddano go straszliwym torturom i zamęczono na śmierć. Nie był to jedyny taki przypadek. W całej Europie setki ludzi zabito z takiego powodu. Eksperci próbują ustalić, skąd wzięła się wiara w wilkołaki, która doprowadziła do takich makabrycznych zbrodni. Zastanawiają się też, dlaczego niektórzy ludzie przyznawali się do bycia tymi bestiami. Być może padli ofiarą silnych halucynacji.

Zobacz także