Lato 1993

Lato 1993

7.1/10

(Estiu 1993)

DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Hiszpania 2017   od 12 lat
Występują:Laia Artigas, Paula Robles, Bruna Cusí, David Verdaguer
Reżyseria:Carla Simón
W skrócie:Frida trafia na wieś pod opiekę wujostwa. W okolicy pojawiają się plotki o jej matce, która zmarła na AIDS. Mieszkańcy podejrzewają, że córka również jest chora.
Nagroda w Berlinie za debiut i trzy hiszpańskie Oscary. Po śmierci rodzic wrażliwa sześciolatka zostaje wysłana przez dziadków do wiejskiej posiadłości wujostwa. Czy zaakceptuje swój nowy dom?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Osierocona w wyniku epidemii AIDS sześcioletnia Frida (Laia Artigas) trafia na wieś pod opiekę wujostwa. Zadziorna i kapryśna, a zarazem rezolutna dziewczynka w nowym domu zyskuje młodszą siostrę - Annę (Paula Robles), dla której niemal od razu staje się idolką. Dziewczynki cały czas spędzają na zabawie, która niekiedy kończy się nie najlepiej dla Anny - ofiary dziecięcych manipulacji starszej krewnej. Nowi opiekunowie, zwłaszcza na początku, są wobec niej bardzo wyrozumiali, jednak z ciotką Margą (Bruna Cusi), na której spoczywa cały ciężar opieki i wychowania nowej niesfornej córki, sześciolatka nie chce i nie potrafi znaleźć wspólnego języka. To właśnie w nią przede wszystkim wymierzone są akty buntu Fridy. Batalie między nimi toczą się nieustannie o banalne i błahe z pozoru czynności, jak choćby wypicie mleka. Sprzymierzeńców dziewczynka znajduje w religijnej babci oraz wujku, którzy w sytuacji konfliktowej strofują ciotkę, nie zaś Fridę. Sytuację komplikuje fakt, że na prowincji rozpowszechnia się informacja o przyczynie śmierci matki - dziewczynkę w związku z tym również podejrzewa się o to, że jest nosicielką wirusa HIV. Ten poruszający i jednocześnie zabawny autobiograficzny film o sposobie przeżywania traumy w reżyserii Carli Simón otrzymał bardzo wiele nominacji i nagród, m.in. Kryształowego Niedźwiedzia (za najlepszy film pełnometrażowy) i Nagrodę Specjalną (za najlepszy debiut filmowy) na Berlinale.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)