Latający profesor

Latający profesor

6.8/10

(The AbsentMinded Professor)

KOMEDIA FANTASY USA 1961   b.o.
Występują:Fred MacMurray, Nancy Olson, Keenan Wynn, Tommy Kirk
Reżyseria:Robert Stevenson
W skrócie:Profesor Ned Brainard tworzy niezwykłą substancję - przy zetknięciu z twardą powierzchnią zyskuje mnóstwo energii, która wyrzuca ją w górę.
Pochłonięty pracą wynalazca po wielokroć zapomina o swoim ślubie, za to odkrywa formułę latającej gumy. Disnejowski klasyk kina s.f. dla młodzieży, a zarazem wiecznie żywa burleska. Po latach nakręcony jeszcze raz jako "Flubber".
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Profesor Ned Brainard (Fred MacMurray) doprowadza do powstania niezwykłej substancji. Jest ona czymś na kształt latającej gumy - przy zetknięciu z twardą powierzchnią zyskuje mnóstwo energii, która wyrzuca ją w górę. Buty zrobione z użyciem tej substancji pozwoliłyby na pokonywanie odległości wielkimi susami. Jednak nikt nie jest zainteresowany odkryciem profesora Brainarda. Jedyną osobą, która zwróciła uwagę na niezwykłą latającą substancję jest nieuczciwy biznesmen Alonzo P. Hawk (Keenan Wynn). Zamierza on wykraść tworzywo i użyć do swoich celów. Film otrzymał trzy nominacje do Oscara, w tym za efekty specjalne. Odtwórcę głównej roli, Freda MacMurraya, nominowano do Złotego Globu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)