Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała: Niech pan zburzy ten mur! (5)

(The '80s: The Decade That Made Us: Tear Down These Walls)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Z pomocą księżnej Diany i artystów udało się podnieść wiedzę ludzi o wirusie HIV. Na politycznym froncie prezydenci Ronald Reagan i Michaił Gorbaczow dążyli do zakończenia zimnej wojny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 22 października
za 5 dni
0:00 Nat Geo People

Opis

Dokumentaliści prezentują historię lat osiemdziesiątych i omawiają najważniejsze trendy, zdarzenia i sukcesy tamtych lat. Rekonstrukcje poszczególnych wydarzeń uzupełniają o wywiady z gwiazdami muzyki i filmu, a także politykami, przedsiębiorcami i osobami, które w tamtym czasie wywarły największy wpływ na rozwój technologii.

W tym odcinku

Lata osiemdziesiąte były też czasem wzrostu zainteresowania dobroczynnością przez sławnych i wpływowych. Z pomocą księżnej Diany i artystów udało się podnieść świadomość ludzi o wirusie HIV i osobach nim zakażonych. Tymczasem na politycznym froncie prezydenci Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego Ronald Reagan i Michaił Gorbaczow podjęli kroki w celu zakończenia zimnej wojny, a dziewiętnastoletni Mathias Rust stał się symbolem pokojowego przesłania, gdy wylądował małym samolotem na moskiewskim Placu Czerwonym.

Zobacz także