Largo (19)

Largo

sezon 1 odc. 19

(Largo Winch: Dear Abbey)

serial sensacyjny Belgia/Francja/Niemcy/Kanada/USA 2001   od 12 lat
Występują:Paolo Seganti, Diego Wallraff, Sydney Penny, Serge Houde
Reżyseria:Paolo Barzman, Dennis Berry
W skrócie:W zakładach Alzan w Zurychu w tajemniczych okolicznościach ginie naukowiec, dawny przyjaciel Johna Sullivana. Szwajcarska policja jest przekonana, że popełnił samobójstwo...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Largo Winch (Paolo Seganti) stoi na czele jednej z największych i najbogatszych spółek na świecie, Grupy W. Firmę odziedziczył po swoim ojcu, Nério (David Carradine) zamordowanym w tajemniczych okolicznościach. Obecnie jedynym celem Largo staje się zdemaskowanie morderców Wincha seniora. Powołuje grupę do zadań specjalnych, w skład której wchodzą Simon Ovronnaz (Diego Wallraff), Joy Arden (Sydney Penny) - była agentka CIA i specjalistka w dziedzinie systemów zabezpieczeń, ekspert w dziedzinie technologii z dawnego KGB Georgij Kerenskij (Geordie Johnson) oraz doradca Néria John Sullivan (Serge Houde). Largo i jego podwładni wspólnie starają się pokonać swojego największego wroga: zrzeszającą biznesmenów, polityków, ekonomistów i finansistów z całego świata Komisję Adriatycką. Nério był niegdyś członkiem tej organizacji, lecz zorientowawszy się, że pragnie ona zdobyć władzę nad światem poprzez intrygi, postanowił z nią walczyć. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie opór wobec Komisji był przyczyną jego śmierci. Oprócz walki z działaniami Komisji Largo próbuje uporać się ze swoimi uczuciami względem ojca, który nigdy go nie uznał. Serial akcji na podstawie słynnego komiksu autorstwa Philippe'a Francqa i Jeana Van Hamme'a.

W tym odcinku

Largo, Joy i Simon eskortują piętnastoletnią córkę chrzestną Sullivana, Abbey Reese, do jej domu w Zurychu. Gdy docierają na miejsce, okazuje się, że nie żyje Graham Reese, ojciec dziewczyny i dawny przyjaciel Johna Sullivana z Grupy W. Zostawia jedynie list o następującej treści: "Przykro mi, to jedyne wyjście. Wybacz". Szwajcarska policja jest przekonana, że Graham popełnił samobójstwo. Sullivan w to jednak nie wierzy. Sprawę komplikuje bowiem fakt, że Reese był szefem firmy farmaceutycznej Alzan, prowadzącej badania nad niezwykle cennym lekiem wspomagającym prace serca. Sullivan postanawia rozwikłać zagadkę śmierci naukowca na własną rękę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)