Lalka: Widziadło (5/9)

Lalka

odc. 5/9: Widziadło

7.4/10
serial obyczajowy Polska 1977   od 12 lat
Występują:Małgorzata Braunek, Jerzy Kamas, Bronisław Pawlik, Alina Janowska
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Rzecki odwiedza kamienicę Łęckich. Zaprzyjaźnia się ze Stawską, jej matką i córeczką, poznaje baronową Krzeszowską i zalegających z opłatami studentów. Wokulski korzysta z życia w Paryżu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Warszawa, rok 1878. Przy Krakowskim Przedmieściu mieści się wielki sklep galanteryjny "J. Mincel i S. Wokulski". W czasie nieobecności właściciela, a jednocześnie przyjaciela, Stanisława Wokulskiego, sklep prowadzi pan Ignacy Rzecki. Pewnego dnia pryncypał wraca z zagranicy i przywozi znaczny majątek. Dorobił się go na dostawach dla wojska. Wkrótce zamożny kupiec zakochuje się w pięknej arystokratce Izabeli Łęckiej, i to staje się główną motywacją jego działań. Ona jednak widzi w nim tylko żałosnego parweniusza.

W tym odcinku

Podczas nieobecności Wokulskiego w Warszawie, Rzecki jako jego pełnomocnik odwiedza kamienicę Łęckich. Zaprzyjaźnia się z panią Stawską, jej matką i córeczką, poznaje również baronową Krzeszowską oraz zalegających z opłatami studentów. Tymczasem Wokulski korzysta z życia w Paryżu. W wolnych chwilach przyjmuje tłumy interesantów, spotyka się z interesującymi ludźmi. Baronowej Saint-Germain zleca odszukanie zaginionego męża pani Stawskiej. Fascynują go doświadczenia prowadzone przez profesora Geista. Kiedy jednak otrzymuje list od hrabiny, bez chwili namysłu wraca do Warszawy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także