Lalka: Ciąg dalszy pamiętnika starego subiekta (7/9)

Lalka

odc. 7/9: Ciąg dalszy pamiętnika starego subiekta

serial obyczajowy Polska 1977   od 12 lat
Występują:Jerzy Kamas, Alina Janowska, Bronisław Pawlik, Marta Lipińska
Reżyseria:Ryszard Ber
W skrócie:Wokulski, by zyskać względy Izabeli, decyduje się sprzedać sklep. Nowa właścicielka kamienicy, baronowa Krzeszowska, wytacza procesy dawnym lokatorom - studentom i pani Stawskiej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Warszawa, rok 1878. Przy Krakowskim Przedmieściu mieści się wielki sklep galanteryjny "J. Mincel i S. Wokulski". W czasie nieobecności właściciela, a jednocześnie przyjaciela, Stanisława Wokulskiego, sklep prowadzi pan Ignacy Rzecki. Pewnego dnia pryncypał wraca z zagranicy i przywozi znaczny majątek. Dorobił się go na dostawach dla wojska. Wkrótce zamożny kupiec zakochuje się w pięknej arystokratce Izabeli Łęckiej, i to staje się główną motywacją jego działań. Ona jednak widzi w nim tylko żałosnego parweniusza.

W tym odcinku

Wokulski, by zyskać względy panny Izabeli, decyduje się sprzedać sklep. Tymczasem Ignacy Rzecki skrupulatnie odnotowuje w swym pamiętniku dwa związane ze sprzedażą kamienicy Łęckich wydarzenia, które poruszyły opinię publiczną. Nowa właścicielka domu, baronowa Krzeszowska, wytoczyła procesy swoim dawnym lokatorom - studentom oraz pani Stawskiej. Oskarżyła ją o kradzież lalki. W czasie rozprawy sądowej baronowa zostaje ośmieszona.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)