Lagardere (1/2)

FILM PRZYGODOWY Francja 2003   od 12 lat
Występują:Bruno Wolkowitch, Florence Pernel, Frédéric van den Driessche, Yvon Back
Reżyseria:Henri Helman
W skrócie:Mistrz szpady postanawia poznać tajemnicę techniki szermierczej księcia.
Jeszcze raz czytając "Kawalera de Lagardere" Paula Fevela: dzielny młodzian przebiera się za garbusa, aby pomścić śmierć swego mentora i przyjaciela. Zgodnie z regułami gatunku i wystawnością na jaką stać francuskie telewizje.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Francja, pocz. XVIII w. Henri de Lagardere (Bruno Wolkowitch), sierota przygarnięty i wychowany przez dwóch mistrzów szpady: Cocardasse'a (Jacques Frantz) i Passepoila (Ticky Holgado), wyrasta na odważnego młodzieńca i świetnego szermierza. Jego marzeniem jest dorównanie pod względem umiejętności samemu księciu Filipowi de Nevers (Frédéric van den Driessche) i zgłębienie tajemnicy jego mistrzowskiego pchnięcia, które czyni go niepokonanym. Po wielu staraniach Lagardere wstępuje do niego na służbę. Tymczasem Nevers jest zakochany w pięknej Ines de Caylus (Florence Pernel). Jednak jej ojciec stanowczo odmawia mu ręki córki. Zamierza ją bowiem wydać za księcia Gonzagę (Yvon Back), kuzyna Neversa. Mimo to Filip potajemnie się z nią żeni. Wkrótce przychodzi na świat córka Ines i Filipa, Aurora (Clio Baran). Gdy Gonzaga dowiaduje się o zdradzie, postanawia zamordować rywala i jego dziecko. Zwabia księcia w pułapkę i zabija go. Umierający Nevers zdradza Lagardere'owi tajemnicę swojego sekretnego pchnięcia. Ten obiecuje pomścić księcia. Bierze też pod opiekę Aurorę. Kolejna ekranizacja powieści XIX-wiecznego pisarza francuskiego Paula Févala. Główne atuty książki to żywa akcja i barwne postacie. Aktorzy noszą kostiumy, które wcześniej wykorzystano w filmie "Vatel".

Francja, początek XVIII w. Henri de Lagardere (Bruno Wolkowitch), sierota wychowany przez mistrzów szpady wyrasta na odważnego młodzieńca i świetnego szermierza. Jego marzeniem jest dorównanie pod względem umiejętności księciu Filipowi de Nevers (Frédéric van den Driessche) i zgłębienie tajemnicy jego techniki, która czyni go niepokonanym. Po wielu staraniach Lagardere rozpoczyna służbę u księcia. Nevers jest zakochany w pięknej Ines de Caylus (Florence Pernel). Jednak jej ojciec odmawia mu ręki córki. Zamierza ją wydać za księcia Gonzagę. Mimo to Filip i Ines potajemnie się pobierają. Adaptacja powieści XIX-wiecznego pisarza francuskiego Paula Févala.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)