Lady Bird

Lady Bird

6.7/10 7.4/10
KOMEDIODRAMAT USA 2017   od 12 lat
Występują:Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts, Lucas Hedges
Reżyseria:Greta Gerwig
W skrócie:Sacramento. Christine (Saoirse Ronan) ma 17 lat. Odkąd głowa rodziny, Larry, stracił zatrudnienie, pracuje, by utrzymać dom. Nie może porozumieć się z opiekunami, dlatego postanawia wyjechać.
Aktorka i reżyserka Greta Gerwig brutalnie i szczerze o dojrzewaniu w kalifornijskim Sacramento: rok z życie zbuntowanej maturzystki. Plus nominacje do Oscara, w tym za film, scenariusz i reżyserię.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 12 grudnia
za 6 dni
21:05 CANAL+ Family (z napisami)

Opis

Christine "Lady Bird" McPherson (Saoirse Ronan) mieszka w Sacramento. Ma siedemnaście lat i jest uczennicą katolickiej szkoły. Często kłóci się z matką, Marion (Laurie Metcalf) - silną kobietą o określonych poglądach. Odkąd głowa rodziny, Larry (Tracy Letts), stracił zatrudnienie, pracuje ona ciężko, by utrzymać dom. Nie mogąc porozumieć się z opiekunami, Lady Bird postanawia zamieszkać na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Nastolatka rozpoczyna ostatni rok nauki w placówce. To czas poszukiwań odpowiedniej uczelni. Tymczasem razem z najlepszą przyjaciółką zapisują się do szkolnej grupy teatralnej. Tam Christine poznaje Danny'ego (Lucas Hedges). Wkrótce nawiązuje kolejny romans. Obraz zdobył pięć nominacji do Oscara - w kategorii najlepszy film, aktorka pierwszo- i drugoplanowa, reżyser oraz scenariusz. Saoirse Ronan za tytułową rolę nagrodzono Złotym Globem.

Nagrody

Oscar, Złoty Glob

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)