Kwiat wiśni i czerwona fasola

Kwiat wiśni i czerwona fasola

7.4/10 7.2/10

(An)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Niemcy/Japonia 2015   od 12 lat
Występują:Kirin Kiki, Masatoshi Nagase, Kyara Uchida, Miki Mizuno
Reżyseria:Naomi Kawase
W skrócie:Sentaro (Masatoshi Nagase) jest właścicielem piekarni, w której sprzedaje dorayaki - japoński deser. Mężczyzna szuka kogoś do pomocy. Na ogłoszenie odpowiada sędziwa Tokue (Kirin Kiki).
Właściciel małej naleśnikami przyjmuje do pracy starszą panią, nieświadomie podejmując jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu - interes kwitnie, a jego życie nabiera intensywności.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 15 grudnia
dziś
17:50 ale kino+
środa, 20 grudnia
za 5 dni
10:25 ale kino+
niedziela, 24 grudnia
za 9 dni
13:40 ale kino+ (z napisami)

Opis

Sentaro (Masatoshi Nagase) jest właścicielem piekarni, w której sprzedaje dorayaki - japoński deser składający się z placuszków przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli. Mężczyzna szuka kogoś do pomocy, ale kiedy zgłasza się do niego sędziwa Tokue (Kirin Kiki), nie jest chętny, żeby ją przyjąć. Szybko jednak okazuje się, że starsza pani jest doskonałą kucharką, potrafiącą zdziałać w kuchni cuda. Za sprawą jej sekretnej receptury, mały dotychczas biznes zaczyna bowiem rozkwitać, a nowi współpracownicy zaczynają powoli otwierać przed sobą serca. Obraz w reżyserii wielokrotnie nagradzanej Naomi Kawase ("Las w żałobie", "Zawsze woda") jest wzruszającą, poetycką, głęboko osadzoną w japońskiej kulturze opowieścią o przyjaźni, poczuciu wyobcowania oraz otwieraniu się na drugiego człowieka. Film urzeka też subtelnością i melancholijnym nastrojem. W główne postacie brawurowo wcielili się Masatoshi Nagase ("Mystery Train", "Ukryte ostrze") oraz Kirin Kiki ("Ciągle na chodzie", "Jak ojciec i syn"). Na uwagę zasługują także doskonałe zdjęcia debiutanta Shigekiego Akiyamy. Film został nagrodzony na festiwalach filmowych w Hajfie, Sao Paulo, Valladolid i Cork.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)