Kup pan zamek (3)

Kup pan zamek (3)

serial dokumentalny Polska 2016   b.o.
W skrócie:Piotr Ciszek opiekuje się okazałym pałacem w Nakomiadach, położonym w województwie warmińsko-mazurskim. Posiadłość o powierzchni aż 6,5 hektara pamięta wiele historycznych wydarzeń.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W Polsce na początku lat 90. XX wieku pojawiła się możliwość kupowania zamków czy pałaców. Jednak wiele z tych historycznych budynków znajdowało się w bardzo złym stanie, wymagając zaangażowania, czasu i wielkich pieniędzy. Dziennikarka i podróżniczka Joanna Lamparska oraz historyk i ekspert w dziedzinie sztuki Michał Wójcik spotykają się z ludźmi, których pasją jest odnawianie i przywracanie dawnej świetności zaniedbanym perłom architektury. Podróżują oni do wielu miejsc w całym kraju, sprawdzając, jakie wysiłki podejmują nowi właściciele, aby tchnąć w historyczne budowle nowe życie.

W tym odcinku

Piotr Ciszek opiekuje się okazałym pałacem w Nakomiadach, położonym w województwie warmińsko- mazurskim. Posiadłość o powierzchni 6,5 hektara pamięta wiele historycznych wydarzeń. Pałac powstał w latach 1392-1396 w miejscu, gdzie pierwotnie mieściła się średniowieczna warownia zwana Fliehburg. Obecny właściciel Nakomiad odtworzył na jego terenie XVIII-wieczną manufakturę ceramiczną.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także