Kulinarne inspiracje Rachel Khoo: Miasta świata (3)

Kulinarne inspiracje Rachel Khoo: Miasta świata (3)

(Rachel Khoo's Kitchen Notebook: Cosmopolitan Cook)

magazyn kulinarny Wielka Brytania 2014   od 7 lat
W skrócie:Rachel odwiedza wybrzeże Katalonii pełne zatoczek kryjących w sobie kulinarne sekrety. Jednym z nich są grillowane owoce morza. Mieszkańcy Costa Brava wykorzystują też orzeszki piniowe.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rachel Khoo, brytyjska kucharka i autorka książek o jedzeniu, wyrusza do najciekawszych kulinarnych ośrodków Europy, by dogłębnie poznać tamtejsze kuchnie i ich sekrety, a następnie pokazuje, jak łatwo można odtworzyć ich smaki i aromaty we własnej domu.

Rachel odwiedza romantyczne wybrzeże Katalonii, pełne niewielkich zatoczek kryjących w sobie mnóstwo kulinarnych sekretów. Jednym z nich są grillowane na drewnie lokalne owoce morza. Mieszkańcy Costa Brava używają także pieców na drewno i wykorzystują zbierane w okolicy orzeszki piniowe. Rachel poznaje również ulubiony deser Katalończyków, który wykorzystuje jako inspirację do stworzenia jego własnej wersji. Po powrocie do domu wyczarowuje opiekane pory z sosem Romanesco, gniazdka z paelli z owocami morza i crema catalana z brzoskwiniami pieczonymi w miodzie.