Kuchenne rewolucje: Tawerna Artemis, Poznań (5)

Kuchenne rewolucje: Tawerna Artemis, Poznań (5)

program rozrywkowy Polska 2010   od 12 lat
W skrócie:Joanna i Artemis poznali się w Wielkiej Brytanii. Po ślubie w Grecji prowadzili tawernę, teraz mieszkają w Polsce. Ich lokal przeżywa trudności. Czy w tej sprawie pomoże Magda Gessler?

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Uznana restauratorka i autorka książek kulinarnych Magda Gessler pomaga właścicielom lokali gastronomicznych w Polsce, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Odwiedza lokale wymagające natychmiastowych zmian i na cztery dni staje się tam szefem. Obserwuje i analizuje sytuację oraz wytyka największe błędy. Próbuje potraw, testuje umiejętności personelu i sprawdza higienę pracy. Potem na dwa dni zamyka restauracje i wprowadza poprawki: układa nowe menu, uczy kulinarnych sztuczek i zmienia wystrój wnętrz. Jej bezdyskusyjne uwagi nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem pracowników. Czwartego dnia następuje uroczyste otwarcie lokali dla gości, którzy ocenią efekty zabiegów. Po dwóch tygodniach Magda Gessler wraca, by sprawdzić, czy wprowadzone przez nią reguły są przestrzegane i eksperyment odniósł sukces w postaci poprawy sytuacji finansowej. Program powstał na licencji brytyjskiego reality show "Kitchen Nightmares", którego gospodarzem jest Gordon Ramsay.

Joanna i Artemis poznali się 12 lat temu w Wielkiej Brytanii. Szybko zrozumieli, że są sobie przeznaczeni. Po ślubie zamieszkali w Grecji, gdzie otworzyli tawernę. Joanna nie radziła sobie jednak z tęsknotą za ojczystym krajem, dlatego po kilku latach postanowili przeprowadzić się do Polski. Mieli nadzieję, że zdobyte wcześniej doświadczenie gastronomiczne pomoże im w rozkręceniu nowego dochodowego interesu. Szybko okazało się jednak, że oczekiwania Polaków i Greków znacznie się różnią. Podczas gdy Grecy koncentrują się na smacznym jedzeniu, a wystrój wnętrza stanowi dla nich sprawę drugorzędną, Polacy postępują odwrotnie. Joanna lepiej zna oczekiwania swoich rodaków, dlatego zdaje sobie sprawę z tego, że ich lokal nie przetrwa, jeśli nie zainwestują w ciekawe i niebanalne wyposażenie. Trudności na gruncie zawodowym powodują nieporozumienia również w życiu osobistym. Magda Gessler po raz kolejny stanie w obliczu niezwykle trudnego zadania: będzie musiała nie tylko uporać się z problemami kulinarnymi, ale również przypomnieć młodym małżonkom, co jest najważniejsze w związku dwojga ludzi.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także