x
Kuchenne rewolucje: Chrzanów, Stare Mury (3/13)

Kuchenne rewolucje: Chrzanów, Stare Mury (3/13)

program rozrywkowy Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Jacek zamienił dobrze prosperującą firmę na restaurację. Nie przypuszczał, jak ciężka jest praca restauratora. Latem Stare mury prosperowały dobrze, jednak zimą do lokalu nie zagląda nikt.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 6 czerwca
za 13 dni
11:30 TVN (z napisami)

Opis

Magda Gessler od siedmiu lat z sukcesem przeprowadza metamorfozy polskich restauracji. Przemianę przechodzi nie tylko sam lokal, ale też menu i wystrój. Ekspertka tworzy nowe smaki, łączy tradycyjne i lokalne potrawy z nowoczesnością. Widzowie poznają kolejne przepisy oraz kulinarne ciekawostki, które pozwolą im uzyskać lepszy smak dań. Jednak by rewolucja odniosła sukces, zmienić muszą się przede wszystkim właściciele, ich stosunek do pracy, pracowników, biznesu, wreszcie siebie nawzajem. Magda Gessler zetknie się m.in. z problemami w relacjach rodzinnych, kłótniami między właścicielami, nieuczciwymi pracownikami, oszczędzaniem na jakości produktów spożywczych, nieprzemyślanymi decyzjami, zbyt dużymi kredytami, brakiem pomysłu na biznes.

Przy rynku w Chrzanowie mieści się restauracja Stare Mury. Kilka lat temu założył ją Jacek, który wcześniej prowadził dużą firmę zatrudniającą 850 osób. Przedsiębiorstwo świadczyło usługi na rzecz lokali gastronomicznych i któregoś dnia Jacek doszedł do wniosku, że sam chciałby taki mieć. Zamienił więc dobrze prosperującą firmę na restaurację. Nie przypuszczał, jak ciężka jest praca restauratora. Latem Stare Mury prosperowały dobrze, jednak zimą - gdy po godzinie 15:00 ulice Chrzanowa pustoszeją - do lokalu nie zagląda nikt. Ta sytuacja zmusiła Jacka do zaciągnięcia kredytów, dzięki którym utrzymuje restaurację i może płacić pracownikom. Właściciel nie ma jednak pomysłu, jak poprawić kondycję biznesu. Od lat nie zmieniał menu, obecnie obok tradycyjnych dań oferuje ono posiłki typowo fast foodowe. Ratunek widzi w Magdzie Gessler.

Zobacz także