Którędy po sztukę: Jan Steen
magazyn kulturalny Polska 2018
W skrócie: | Jan Steen to znany holenderski malarz, który specjalizował się w obrazach rodzajowych o zabarwieniu satyrycznym i moralizatorskim. Odcinek poświęcony dziełu pt. 'Wybór pomiędzy bogactwem a młodością'. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Cykl związany obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Twórcy prezentują wybrane dzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Analiza artystyczna splata się z opowieścią o polskiej historii. O pracach opowiedzą wybitne autorytety z zakresu historii sztuki: m.in. Piotr Rypson - krytyk, historyk sztuki oraz dr Grażyna Bastek - historyk sztuki, kustosz malarstwa włoskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Jan Steen to znany holenderski malarz, który specjalizował się w obrazach rodzajowych o zabarwieniu satyrycznym i moralizatorskim. Odcinek poświęcony jego dziełu pt. "Wybór pomiędzy bogactwem a młodością".
Zobacz także
- Którędy po sztukę: Edward Okuń - Śmierć Paganiniego - magazyn kulturalny - noc śr./czw., 9 na 10 lipca 4:25
- Którędy po sztukę: REP - magazyn kulturalny - czwartek, 10 lipca 6:35
- Którędy po sztukę: Teodor Axentowicz - magazyn kulturalny - noc czw./pt., 10 na 11 lipca 3:20
- Którędy po sztukę: Leonardo da Vinci - magazyn kulturalny - niedziela, 13 lipca 16:40
- Którędy po sztukę: Julita Wójcik - magazyn kulturalny - niedziela, 13 lipca 17:35
- Którędy po sztukę: Zaśnięcie Maryi - magazyn kulturalny - poniedziałek, 14 lipca 19:20
- Którędy po sztukę - magazyn kulturalny - czwartek, 17 lipca 6:35