Księga Ksiąg: W drodze do Damaszku

(Superbook: The Road to Damascus)

serial animowany Wielka Brytania 2011   od 7 lat
W skrócie:W życiu Oli i Krzysia pojawia się nastoletni chuligan. Dzieci zastanawiają się, co musi się stać, by zmienił on swoje zachowanie. Księga Ksiąg przenosi bohaterów w podróż do początków chrześcijaństwa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial dla dzieci o tematyce religijnej, mający przekazywać podstawowe nauki moralne wywiedzione z chrześcijaństwa. Głównymi bohaterami są Krzyś, Ola oraz robot Gizmo. Ich przygody nawiązują do przypowieści z Biblii.

W tym odcinku

W życiu Oli i Krzysia pojawia się nastoletni chuligan. Dzieci zastanawiają się, co musi się stać, by zmienił on swoje zachowanie. Księga Ksiąg przenosi bohaterów w podróż do początków chrześcijaństwa, gdzie spotykają człowieka zwanego Szawłem z Tarsu. Jego nienawiść do Kościoła ulega zmianie w drodze do Damaszku. Dzieci widzą nawrócenie Szawła oraz jego cudowne uzdrowienie i chrzest z rąk Ananiasza. Szaweł, który dotąd prześladował Kościół, zmienia imię i sam staje się ofiarą prześladowań. Bohaterowie pomagają mu w ucieczce przed tymi, którzy chcą wyplenić chrześcijaństwo. Dzięki tej opowieści dzieci wracają do domu pełne nowej nadziei.

Zobacz także