Księga Ksiąg: Gideon

(Superbook: Gedeon)

serial animowany Wielka Brytania 2011   od 7 lat
W skrócie:Ola wpada w panikę, gdy jej rodzice ulegają wypadkowi samochodowemu. Księga Ksiąg zabiera dzieci na spotkanie z Gedeonem, który dzięki boskiej pomocy pokonał liczną armię Madianitów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial dla dzieci o tematyce religijnej, mający przekazywać podstawowe nauki moralne wywiedzione z chrześcijaństwa. Głównymi bohaterami są Krzyś, Ola oraz robot Gizmo. Ich przygody nawiązują do przypowieści z Biblii.

W tym odcinku

Rodzice Oli ulegają wypadkowi samochodowemu i proszą córkę, aby wezwała pomoc. Dziewczynka wpada w panikę, bo nie może zlokalizować miejsca wypadku. Wtedy Księga Ksiąg zabiera dzieci na spotkanie z Gedeonem, człowiekiem, który dla niektórych był ostatnim kandydatem na przywódcę Izraelitów w bitwie z ich największymi wrogami. Dzięki boskiej pomocy przeprowadza znakomity atak i pokonuje Madianitów, którzy są o wiele liczniejsi. Ola uświadamia sobie, że jest w stanie stawić czoło każdemu wyzwaniu i osiągnąć wszystko, kiedy prowadzi ją Bóg. Po powrocie do domu bez problemu wykonuje zadanie.

Zobacz także