Księga Ksiąg 2: Eliasz i prorocy Baala (13)

(Superbook: Elijah and the Prophets of Baal)

serial animowany Wielka Brytania 2013   od 7 lat
W skrócie:Krzyś uzależnia się od gry "Bitwy bogów", zaniedbując bliskich. Dzięki podróży z Księgą Ksiąg i obserwacji proroka Eliasza, uświadamia sobie błąd i postanawia skupić się na relacji z Bogiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 26 marca
za 13 dni
15:35 TVP ABC

Opis

Serial dla dzieci o tematyce religijnej, mający przekazywać podstawowe nauki moralne wywiedzione z chrześcijaństwa. Głównymi bohaterami są Krzyś, Ola oraz robot Gizmo. Ich przygody nawiązują do przypowieści z Biblii.

W tym odcinku

Krzyś uzależnia się od gry online "Bitwy bogów", poświęcając jej cały swój czas kosztem przyjaciół i rodziny. Podczas podróży z Księgą Ksiąg, podczas której obserwuje, jak prorok Eliasz udowadnia wyznawcom Baala istnienie jedynego, prawdziwego Boga, Krzyś uświadamia sobie swój błąd. Po powrocie postanawia zerwać z uzależnieniem od gry i skupić się na relacji z Bogiem.