Książę i ja: Królewskie wesele

Książę i ja: Królewskie wesele

4.4/10

(Prince and Me 2: The Royal Wedding)

KOMEDIA ROMANTYCZNA USA 2006   od 12 lat
Występują:Luke Mably, Kam Heskin, Clemency Burton-Hill, Maryam d'Abo
Reżyseria:Catherine Cyran
W skrócie:Studentka Paige planuje ślub z księciem Edvardem, ale prawo głosi, że żona przyszłego króla musi być arystokratką. Edvard staje przed dylematem.
Królewski ślub zagrożony, gdy nieprzychylni Amerykance na duńskim tronie twierdzą, że narzeczona króla musi mieć arystokratyczne korzenie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Amerykanka Paige Morgan (Kam Heskin) kończy studia medyczne w Kopenhadze. Zakochana dziewczyna ma niebawem poślubić przyszłego króla Danii, Edvarda (Luke Mably). W pałacu trwają gorączkowe przygotowania do wesela, które ma odbyć się już za trzy tygodnie. Sytuacja komplikuje się, gdy norweski książę Albert (Jim Holt) powiadamia królową Rosalindę (Maryam d'Abo) i króla Haaralda (David Fellowes), iż odkrył dekret, który stwierdza, że następca duńskiego tronu może poślubić jedynie pannę wywodzącą się z arystokratycznego rodu. W tej sytuacji Edvard musi zrzec się korony lub znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę. Niebawem w Kopenhadze zjawia się atrakcyjna córka Alberta, księżniczka Kirsten (Clemency Burton-Hill), która wydaje się takim ideałem. Ona i Edvard znają się od lat i wciąż wiele ich łączy. Udając przyjaciółkę Paige, sprytna dziewczyna kompromituje ją na oczach całego kraju. Coraz więcej Duńczyków widzi Kirsten jako swoją przyszłą królową. Załamana Paige postanawia wyprowadzić się z pałacu. Po zdaniu wszystkich egzaminów zamierza wrócić do Stanów. Naciskany przez rodziców Edvard oświadcza się Kirsten... Sequel filmu "Książę i ja" z 2004 roku.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)