Kraina dzikich zwierząt: Dorastanie (3)
(The Wild Sides: Growing Up)
W skrócie: | Do Mashatu po latach wróciły obfite deszcze, zmieniając krajobraz. Młode zwierzęta dorastają. Lamparcica i mały szakal samodzielnie podejmują próby polowania. Gepardzica dorównuje matce szybkością. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
niedziela, 18 maja za 13 dni |
14:00 | National Geographic Wild |
poniedziałek, 19 maja za 14 dni |
2:00 | National Geographic Wild |
Opis
Twórcy trzyczęściowej serii śledzą losy kilku rodzin dzikich zwierząt zamieszkujących rezerwat Mashatu w Botswanie. Produkcja powstawała w przeciągu dwóch lat i przedstawia losy czterech gatunków. Wokół koryta wyschniętej rzeki znajdują się stado lwów, słonie, lamparcica, szakale z potomstwem, a także rozbrykane pawiany. Każdego dnia stworzenia te walczą o przetrwanie i wychowanie potomstwa w trudnych warunkach, a ich losy są ze sobą nierozerwalnie związane. Lamparcica Macquele jest samotną matką, która musi uporać się z nawiedzeniem hien, lwów i szakali, a także tym, że oddział pawianów zdradza jej pozycję, za każdym razem gdy poluje. Stado słoni przewodzone przez Ukwethembę poszukuje pożywienia i wody, pokonując w tym celu duże odległości. Dla młodego słonia Abancane życie w ruchu nie jest łatwe. Szakale są monogamistami. Samiec i samica tego gatunku wspólnie wychowują swoje potomstwo. By znaleźć dla nich pożywienie, muszą stawić czoła znacznie większym drapieżnikom. Pawiany są bystre, przebiegłe i powodują kłopoty, gdziekolwiek się znajdą. Wśród nich znajdują się Umusa i jej syn.
W tym odcinku
Do Mashatu po latach wróciły obfite deszcze, zmieniając krajobraz tego miejsca. Młode zwierzęta dorastają. Lamparcica i mały szakal samodzielnie podejmują próby polowania. Młoda gepardzica dorównuje matce szybkością. Gdy susza ponownie nastaje, mieszkańcy krainy szukają sposobu, by przetrwać.
Zobacz także
- Rodzinka.pl: Dorastanie (120) - serial komediowy - wtorek, 6 maja 14:10
- Kraina dzikich zwierząt: Czekając na deszcz (2) - serial dokumentalny - niedziela, 11 maja 14:00 i 2 późniejsze emisje
- Kraina dzikich zwierząt: Pragnienie (1) - serial dokumentalny - niedziela, 11 maja 21:00