x
Kowalscy kontra Kowalscy (11)

Kowalscy kontra Kowalscy (11)

serial obyczajowy Polska 2020   od 12 lat
Występują:Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska, Wojciech Mecwaldowski, Katarzyna Kwiatkowska
Reżyseria:Okił Khamidow
W skrócie:Henryk ma odebrać z przyjęcia Piotra i Annę. Nie przyjeżdża jednak na czas. Aby usprawiedliwić spóźnienie, wymyśla historię o tym, jak bohatersko uratował staruszkę. Piotr nie wierzy w tę opowieść.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie dwóch rodzin, które łączy to samo nazwisko, lecz poza tym dzieli w zasadzie wszystko - wykształcenie, status społeczny i finansowy. Przed laty w szpitalu doszło do pomyłki, w wyniku której do zamożnych biznesmenów trafił syn ubogiej i skromnej pary. Tymczasem oni zabierają do siebie dziecko przedsiębiorców. Mija 17 lat. Piotr (Piotr Adamczyk) wraz z żoną Anną (Marieta Żukowska) i synem Jankiem (Patryk Cebulski) mieszka w luksusowej willi, naszpikowanej nowinkami technologicznymi. Henryk natomiast (Wojciech Mecwaldowski) żyje z żoną Jadwigą (Katarzyna Kwiatkowska), synem Nikodemem (Jakub Zdrójkowski) i ojcem Zenonem (Paweł Wawrzecki) w rozpadającej się chałupie z wychodkiem na zewnątrz. Rodzina utrzymuje się z handlu fajerwerkami. Gdy prawda o zamianie dzieci wychodzi na jaw, chłopcy wracają do swoich biologicznych rodziców. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

W tym odcinku

Henryk ma odebrać z przyjęcia Piotra i Annę. Nie przyjeżdża jednak na czas. Aby usprawiedliwić swoje zachowanie, wymyśla historię o tym, jak bohatersko uratował staruszkę. Piotr nie wierzy w tę opowieść. W dodatku odkrywa w bagażniku swojego samochodu resztki cementu. Henryk wymyśla więc kolejną historyjkę, by się usprawiedliwić. Tym razem wmawia Piotrowi, że chce odbudować spalony dom. Piotr oferuje mu pomoc. Zaprasza na spotkanie przedstawiciela firmy, która specjalizuje się w ekspresowej budowie drewnianych domów. Henryk i Zenon zastanawiają się, jak opóźnić budowę. Tak naprawdę nie zależy im bowiem na tym, by wyprowadzać się z rezydencji Piotra. W końcu Zenon postanawia wysadzić fundamenty powstającego właśnie budynku trotylem.

Twórcy (pokaż wszystkich)