Kossakowski. Wtajemniczenie 4 (2/7)

Kossakowski. Wtajemniczenie 4 (2/7)

program rozrywkowy Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Przemek Kossakowski wyrusza do Gruzji, aby poznać tam ekscytujący sport: lelo burti, czyli ludowe rugby. W miasteczku Shukhuti Gruzini walczą w zawodach w hołdzie swoim zmarłym krewnym.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przemek Kossakowski wyrusza w kolejną niesamowitą podróż. W nowej serii programu prowadzący odwiedzi aż cztery kontynenty - Azję, Afrykę, Amerykę Południową i Europę. Weźmie tam udział w niezwykłych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i spróbuje sprostać prawdziwie męskim wyzwaniom. Czekają go m.in.: gorączka złota w Kenii, niebezpieczny połów skorupiaków percebes, portugalska odmiana korridy - tourada czy gruzińskie rozgrywki ku czci zmarłych kończące się na cmentarzu.

Przemek Kossakowski wyrusza do Gruzji, aby poznać tam ekscytujący sport: Lelo Burti, czyli ludowe rugby. Co roku setki Gruzinów ciągną do miasteczka Shukhuti, gdzie toczą niebezpieczną grę bez zasad w hołdzie swoim zmarłym krewnym. Zwycięzca zawodów ma prawo złożyć trofeum na grobie wybranej osoby. Podróżnik odwiedza drużynę rugby w Tbilisi, a także poznaje jedynego w Gruzji szewca wykonującego piłki do Lelo Burti. Bierze również udział w jednym z najdziwniejszych zwyczajów pogrzebowych na świecie - w radosnej suprze na gruzińskim cmentarzu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także