Kossakowski. Wtajemniczenie 2 (3/7)

program rozrywkowy Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Przemek rusza na spotkanie z kirgiskimi nomadami. Na miejscu ma wziąć udział w zawodach w Kok-boru - narodowej dyscyplinie sportowej. Kapitan lokalnej drużyny zostaje jego trenerem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W nowej serii programu Przemek Kossakowski wyrusza w podróż do najdzikszych zakątków Azji i Afryki. Bierze tam udział w pradawnych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i okrutnych męskich sprawdzianach. Czekają go niesamowite przygody.

Podróżnik Przemek Kossakowski wyrusza na spotkanie z kirgiskimi nomadami mieszkającymi nad jeziorem Songköl. Na miejscu ma wziąć udział w zawodach w Kok-boru - narodowej dyscyplinie sportowej, krwawej i niebezpiecznej. Kapitan lokalnej drużyny, Ermek, za drobną opłatą zostaje jego trenerem. Okazuje się, że w tej grze nie ma właściwie żadnych zasad. Po prostu - dwie drużyny mężczyzn na koniach walczą o martwą kozę. Przeciwnicy tratują się konno i smagają batami, by zdobyć trofeum, a następnie przewieźć je dokoła boiska i zrzucić do specjalnej "bramki". Przemek stanie do pojedynku z Kirgizami, dla których jazda konna to podstawowa umiejętność życia na stepie. Nie obejdzie się bez hektolitrów wylanego potu i krwi.