Kosmos

6.2/10 5.9/10

(Cosmos)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja/Portugalia 2015   od 16 lat
Występują:Jonathan Genet, Sabine Azéma, Jean-François Balmer, Johan Libéreau
Reżyseria:Andrzej Żuławski
W skrócie:Witoldowi (Jonathan Genet) nie udało się zdać egzaminu na studia prawnicze. Jego przyjaciel, Fuchs (Johan Libéreau), odszedł z pracy. Panowie postanawiają spędzić kilka dni z dala od cywilizacji.
Pobyt w nadmorskim pensjonacie po sezonie szansą dla dwóch młodzieńców na odbicie się od dna - o ile potrafią przerwać gorset konwenansów.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Witoldowi (Jonathan Genet) nie udało się zdać egzaminu na studia prawnicze. Jego przyjaciel, Fuchs (Johan Libéreau), odszedł z pracy w firmie modowej. Panowie postanawiają spędzić kilka dni z dala od cywilizacji. Zatrzymują się w rodzinnym pensjonacie na prowincji. Od początku towarzyszą im niepokojące wróżby: wróbel i kawałek drewna powieszone na gałęzi, znaki umieszczona na suficie oraz w ogrodzie. Tymczasem Witold zakochuje się w pięknej córce gospodarzy, Lenie (Victória Guerra), która niedawno wyszła za mąż za szanowanego architekta. Niedługo potem bohaterowie znajdują powieszonego kota. Adaptacja książki Witolda Gombrowicza i ostatni film Andrzeja Żuławskiego ("Trzecia część nocy").

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także