Korona królów - taka historia...: Rozkwit Pragi, początki Wiednia (58)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:W połowie XIV w. Wiedeń był zamożnym miastem. Rządzący nim Habsburgowie nie dorównywali w tamtym czasie świetnością Luksemburgom, lecz w końcu XV w. stali się hegemonem na całym kontynencie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 28 lutego
za 6 dni
15:55 TVP Polonia
sobota, 29 lutego
za 7 dni
0:35 TVP Polonia

Opis

Cykl o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, który przybliża tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja "Korony królów". Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., jak wyglądały średniowieczny handel czy medycyna, a także jak bawiono się na wydawanych przez króla ucztach. W rolę prowadzącego wciela się Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, ale w poszczególnych odcinkach pojawiają się także inni aktorzy, którzy wypowiadają się na temat spraw będących specjalnością ich postaci.

W tym odcinku

W połowie XIV wieku pięknym i zamożnym miastem w naszej części Europy była Praga. Niedaleko Pragi leżał Wiedeń. Rządzący nim Habsburgowie nie dorównywali w tamtym czasie świetnością Luksemburgom, jednak w końcu XV wieku doszło do tego, że stali się oni hegemonem nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej, ale i na całym kontynencie.

Zobacz także