Korona królów - taka historia...: Pewnego razu w średniowiecznej Polsce (1)

Korona królów - taka historia...: Pewnego razu w średniowiecznej Polsce (1)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Cykl przybliżający tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja 'Korony królów'. Widzowie dowiedzą się m.in., jak wyglądał średniowieczny handel.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, który przybliża tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja "Korony królów". Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., jak wyglądały średniowieczny handel czy medycyna, a także jak bawiono się na wydawanych przez króla ucztach. W rolę prowadzącego wciela się Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, ale w poszczególnych odcinkach pojawiają się także inni aktorzy, którzy wypowiadają się na temat spraw będących specjalnością ich postaci.

W tym odcinku

Aktorzy wcielający się w bohaterów serialu opowiedzą o zmaganiach granych przez siebie postaci, podejmowanych przez nich wyzwaniach i przeżywanych uczuciach. Widzowie poznają historię, kulturę i obyczaje średniowiecznej Polski, świat dworu i problemy zwykłych ludzi, niuanse międzynarodowej polityki i codzienność przeciętnych obywateli.