Korona królów - taka historia...: Kim był Pasamonik? (63)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Opowieść na temat zapomnianych zawodów. Widzowie dowiedzą się, które cieszyły się największym, a które najmniejszym szacunkiem, dlaczego nie lubiono grabarza, a od rzeźników trzymano się z daleka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 17 kwietnia
za 11 dni
16:30 TVP Polonia
sobota, 18 kwietnia
za 12 dni
0:35 TVP Polonia

Opis

Cykl o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, który przybliża tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja "Korony królów". Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., jak wyglądały średniowieczny handel czy medycyna, a także jak bawiono się na wydawanych przez króla ucztach. W rolę prowadzącego wciela się Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, ale w poszczególnych odcinkach pojawiają się także inni aktorzy, którzy wypowiadają się na temat spraw będących specjalnością ich postaci.

W tym odcinku

Opowieść na temat zapomnianych zawodów. Widzowie dowiedzą się, które cieszyły się największym, a które najmniejszym szacunkiem, dlaczego nie lubiono kata i grabarza, a od rzeźników trzymano się z daleka. Twórcy pokażą, jak wyglądało prowadzenie domu, kto czym się w nim zajmował i jaką funkcję miały kobiety.