×

Korona królów. Jagiellonowie (179)

telenowela historyczna Polska 2023   od 12 lat
Występują:Sebastian Skoczeń, Milena Staszuk, Agnieszka Wagner, Caroline Koziol
W skrócie:Władysław i Zofia próbują odbudować małżeństwo po oskarżeniach o zdradę. W mieście rozpoczynają się procesje pasyjne. Strasz, aby nie trafić w ręce kata, zgadza się zostać polskim szpiegiem w Budzie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Władysław i Zofia próbują odbudować swoje małżeństwo, ale wciąż cieniem kładą się na nie ostatnie wydarzenia. Król oskarżył przecież żonę o zdradę. W mieście rozpoczynają się procesje pasyjne. W związku ze zbliżającą się Wielkanocą Jagiełło postanawia ulżyć przebywającemu w więzieniu w Chęcinach Hinczy. Wysyła tam Jana z Czyżowa i medyka Hiszpana. Strasz, aby nie trafić w ręce kata, zgadza się zostać polskim szpiegiem w Budzie. Niemira zaręcza się z Sobiesławem (Marek Siudym). Po przemyśleniach obawia się jednak związać ze starcem.

Występują (pokaż wszystkich)