×

Korona królów. Jagiellonowie (174)

telenowela historyczna Polska 2023   od 12 lat
Występują:Sebastian Skoczeń, Milena Staszuk, Agnieszka Wagner, Caroline Koziol
W skrócie:Aleksandra i biskup Oleśnicki przybywają do Wilna z radosną nowiną - królowa urodziła syna. Władca nakazuje postawić dziecku horoskop. Witold namawia go do zrezygnowania z dalszego postępowania.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Księżna Aleksandra i biskup Oleśnicki przybywają do Wilna z radosną nowiną - królowa urodziła syna. Jagiełło nakazuje Henrykowi Czechowi postawić dziecku horoskop. Trwa proces Zofii, królowa martwi się o siebie i swoich synów. Książę Witold zmienia zdanie i namawia Jagiełłę do zrezygnowania z dalszego postępowania. Szewc jak najszybciej chce wydać swoją siostrę Niemirę za Gromka. Zawisza rekrutuje ochotników do udziału w krucjacie tureckiej. Namawia Sambora i Grzymka. Pietrek również chce się przyłączyć. Rozmowę podsłuchuje Adam Świnka, który planuje napisać poemat o dzielnym rycerzu z Garbowa.

Występują (pokaż wszystkich)