x

Korona królów. Jagiellonowie (167)

telenowela historyczna Polska 2023   od 12 lat
Występują:Sebastian Skoczeń, Milena Staszuk, Kamil Drężek, Agnieszka Wagner
W skrócie:Syn Jagiełły umiera. Zygmunt Luksemburski i Russdorf knują spisek mający na celu osłabienie unii Polski z Litwą. Po ugodzeniu zatrutą strzałą Samborowi grozi amputacja ręki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Wiosna 1427 roku. Kazimierz, drugi syn Jagiełły i Zofii, umiera. Zygmunt Luksemburski i Wielki Mistrz Krzyżacki Russdorf (Tomasz Sobczak) knują spisek mający na celu osłabienie unii Polski z Litwą. Pietrek spotyka królewnę Jadwigę i zakochuje się w niej, nie zdając sobie sprawy, kim jest dziewczyna. Po ugodzeniu zatrutą strzałą Samborowi grozi amputacja ręki. Zdenek, szpieg Luksemburczyka, wpada w ręce krakowskiego kata. Strasz, na polecenie króla, wyrusza do Wilna, ale najpierw eliminuje Zdenka, który mógłby go zdemaskować.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także