×

Korona królów. Jagiellonowie (161)

telenowela historyczna Polska 2023   od 12 lat
Występują:Sebastian Skoczeń, Milena Staszuk, Agnieszka Wagner, Caroline Koziol
W skrócie:Zygmunt Luksemburski jest niezadowolony z wieści o kolejnym potomku polskiego króla. Barbara Cylejska podsuwa mu pewien pomysł. Niemira postanawia zemścić się na Grecie, niszcząc jej stragan.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Rok 1426. Zygmunt Luksemburski jest niezadowolony z wieści o kolejnym potomku polskiego króla. Barbara Cylejska podsuwa mu pomysł, aby oskarżyć polską królową o niemoralne postępowanie. Jagiełło pragnie tronu dla małego Władysława bez warunków narzucanych mu przez polskich panów. Oleśnicki wysyła skargę do papieża na Jagiełłę. Nie chce oddać władzy ani dochodów z diecezji lubelskiej. Pietrek, przybrany syn Femki i Zyndrama, powraca do Krakowa. Niczego jednak nie pamięta, nie wie nawet, kim jest. Hińcza dowiaduje się od krawca, że musi spłacić długi swojego brata i zaczyna szukać pieniędzy. Niemira jest zła na Gretę, która sprawiła, że stała się pośmiewiskiem. Postanawia się zemścić, niszcząc jej stragan.

Występują (pokaż wszystkich)