x

Korona królów. Jagiellonowie (139)

telenowela historyczna Polska 2023   od 12 lat
Występują:Sebastian Skoczeń, Milena Staszuk, Maria Pawłowska, Agnieszka Wagner
W skrócie:Rok 1422. Trwa wojna golubska. Krzyżacy zamykają się w zamku w Golubiu. Szpieg Herman próbuje otruć królewnę Jadwigę, jednak zatrute pierniczki przypadkowo bierze z tacy mały Fryderyk.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Rok 1422. Trwa wojna golubska. Krzyżacy zamykają się w zamku w Golubiu. Polacy przejmują list skierowany do Wielkiego Mistrza, z którego jasno wynika, że Zygmunt Luksemburczyk popiera zakon. Stanisław Ciołek powraca na Wawel, gdzie zabawia Zofię i jej gości, opowiadając historie o Ginewrze i Lancelocie. Królewna Jadwiga nie przyjmuje zaproszenia na spotkanie. Krzyżacki szpieg Herman próbuje ją otruć, jednak zatrute pierniczki przypadkowo bierze z tacy mały Fryderyk. Dochodzi do złodziejskiego pojedynku między Lechem a Sławojem. Lech udaje się do łaźni, gdzie kradnie płaszcz Spytka z Melsztyna.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także