x

Korona królów. Jagiellonowie (111)

telenowela historyczna Polska 2021-2022   od 12 lat
Występują:Sebastian Skoczeń, Milena Staszuk, Katarzyna Pawlak, Agnieszka Wagner
W skrócie:Maj 1417 roku. Jagiełło i Elżbieta Granowska biorą ślub. Zbigniew Oleśnicki traci szansę na stanowisko podkanclerza, gdy krytykuje decyzję króla. Na Wawelu Jadwiga postanawia zastąpić ojca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Maj 1417 roku. Jagiełło i Elżbieta Granowska biorą ślub. Rozpętuje się potężna burza. Podczas weselnej uczty Zbigniew Oleśnicki głośno krytykuje decyzje króla i traci szansę na stanowisko podkanclerza. Na Wawelu Jadwiga postanawia zastąpić nieobecnego króla i zaczyna rządzić. Chce iść na jarmark majowy. Królewna jest zachwycona siłaczami, połykaczem ognia i glinianym ptaszkiem, którego dostaje od garncarza Michała. Gdy zaczyna padać deszcz, Pietrek zanosi ją do zamku. Wkrótce ma Wawel dociera wieść o ślubie Władysława. Nikogo ona jednak nie cieszy, a zrozpaczona Jadwiga znika.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także