x

Korona królów (86)

telenowela historyczna Polska 2018   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Kazimierz i Bolko udają się na spotkanie z księciem żagańskim Henrykiem V. Liczą, że sprzymierzy się z nimi przeciwko Czechom. Niemierza ustala z biskupem Grotem strategię działania wobec Krzyżaków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Kazimierz i Bolko udają się na spotkanie z księciem żagańskim Henrykiem V. Liczą, że sprzymierzy się z nimi przeciwko Czechom. Mężczyzna zaczyna jednak stawiać im warunki. Król zamierza zdobyć Wschowę - ostatni fragment Wielkopolski, którego nie udało się odzyskać Władysławowi Łokietkowi. Chcąc dokończyć dzieło ojca, gotowy jest wiele poświęcić. Najpierw jednak Kazimierz wyrusza do Wyszehradu, gdzie ma się odbyć pogrzeb Karola Roberta. Niemierza ustala z biskupem Grotem dalsze postępowanie dotyczące Krzyżaków. Decydują, że należy natychmiast działać.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także