Korona królów (60)

Korona królów (60)

4.2/10
telenowela historyczna Polska 2018   od 12 lat
Występują:Mateusz Król, Halina Łabonarska, Wiesław Wójcik, Marta Bryła
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Niemierza odzyskuje przytomność. Jasiek oznajmia Kazimierzowi, że nie powinien oddalać Anny. Król przyznaje mu rację. Zaczyna dążyć do pojednania z żoną. Cudka modli się w kaplicy o zdrowie męża.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Barwna opowieść o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Mateusz Król), który po śmierci swojego ojca, Władysława Łokietka (Wiesław Wójcik), zasiadł na tronie. W tle pojawiają się miłość, dworskie intrygi, trudne relacje z żoną Anną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o wpływy.

W tym odcinku

Niemierza odzyskuje przytomność. Jasiek oznajmia Kazimierzowi, że nie powinien oddalać Anny. Mężczyźni się kłócą. Ostatecznie król przyznaje przyjacielowi rację. Zaczyna dążyć do pojednania z żoną. Anna prosi malarza o wykonanie prac na murach. Zatrudnia też rzemieślników. Jest zaskoczona zmianą w zachowaniu męża. Katarzyna postanawia poinformować Jadwigę o bezpłodności królowej. Kobieta przyjmuje oświadczyny Spytka. Cudka modli się w kaplicy, by jej mąż odzyskał zdrowie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także