Korona królów (346)

Korona królów (346)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Wojciech Żołądkowicz, Katarzyna Czapla, Natalia Wolska, Jakub Mazurek
W skrócie:Upokorzony przez Annę Czupurna zdradza Klemensowi z Moskorzewa plan Witolda. Wkrótce książę zaczyna realizować swój pomysł. Gniewosz atakuje Reginę i upomina się o złoto. Kobieta dostaje zawału serca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

W tym odcinku

Upokorzony przez Annę Czupurna zdradza Klemensowi z Moskorzewa plan Witolda. Wkrótce książę zaczyna realizować swój pomysł, jednak Klemens z braćmi Jagiełły udaremniają atak na Wilno. Do Jadwigi przychodzi list, w którym wielki mistrz Zollner zapewnia o przyjaźni. Gniewosz atakuje Reginę i upomina się o złoto. Pod wpływem silnego strachu kobieta dostaje zawału serca. Dymitr z Goraja poznaje Beatę z Bożego Daru i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także