Korona królów (342)

Korona królów (342)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Wojciech Żołądkowicz, Katarzyna Czapla, Natalia Wolska, Jakub Mazurek
W skrócie:Władysław Opolczyk w czasie uczty doprowadza do bójki. Zostaje zamknięty w komnacie. Jadwiga Pilecka ucieka się do podstępu, by doprowadzić do uwolnienia córki. Obiecuje Czamborowi posag Elżbiety.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

W tym odcinku

Władysław Opolczyk ma żal do króla o złe traktowanie. W czasie uczty na Wawelu doprowadza do bójki i zostaje zamknięty w swojej komnacie. Jadwiga Pilecka ucieka się do podstępu, by doprowadzić do uwolnienia córki. Obiecuje Czamborowi posag Elżbiety. Zbigniew dowiaduje się o porwaniu Pileckich i zawraca do Krakowa. Jagiełło podejrzewa, ze to Ragana zorganizowała ich uprowadzenie i nakazuje Hanulowi odnaleźć Litwinkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także