Korona królów (340)

Korona królów (340)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Wojciech Żołądkowicz, Katarzyna Czapla, Natalia Wolska, Jakub Mazurek
W skrócie:W Wiślicy trwa rozprawa dotycząca pomówień królowej. W końcu Gniewosz przyznaje się do rozsiewania plotek. Jan przyjmuje Mścichnę, Śmichnę i Zbigniewa w Kościelcu. Pokazuje im, gdzie wybuduje dwór.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

W tym odcinku

W Wiślicy trwa rozprawa dotycząca pomówień królowej. W końcu Gniewosz przyznaje się do rozsiewania plotek. Za karę ma wszystko odwołać. Jagiełło jest pod wrażeniem Elżbiety Pileckiej. Jan z Kleparza przyjmuje Mścichnę, Śmichnę i Zbigniewa w Kościelcu. Pokazuje im przepiękne miejsce, w którym chce wybudować dwór. Zbigniew wyraża zgodę na jego ślub z Mścichną. Czambor prosi Spytka o rękę Elżbiety.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także