Korona królów (305)

Korona królów (305)

telenowela historyczna Polska 2019   od 12 lat
Występują:Wojciech Żołądkowicz, Katarzyna Czapla, Natalia Wolska, Jakub Mazurek
W skrócie:Jagiełło niszczy przechwyconą korespondencję Jadwigi. Radlica i Bodzanta zawiązują sojusz przeciw Trąbie, który oficjalnie zostaje kapelanem króla. Wierzynek szpieguje na rzecz Krzyżaków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o polskich monarchach. Trzecia seria skupia się na dziejach dynastii Andegawenów i Jagiellonów. 2. połowa XIV wieku. Po śmierci Kazimierza Wielkiego królem Polski zostaje Ludwik Węgierski. Monarcha mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Tymczasem na Litwie młody Jogaiła wyrasta na mężnego wojownika. Po śmierci ojca, Olgierda Giedyminowicza, zostaje wielkim księciem.

W tym odcinku

Jagiełło niszczy bez czytania przechwyconą korespondencję Jadwigi. Odbywa się jego chrzest. Po ceremonii Władysław szczerze rozmawia z Jadwigą, która przyznaje się mu, że wysłała list do Habsburga. Radlica i Bodzanta zawiązują sojusz przeciw Trąbie, który oficjalnie zostaje kapelanem króla. Ragana znalazła się w niebezpieczeństwie. Skirgiełło chce jej pomóc. Wierzynek szpieguje na rzecz Krzyżaków. Litewscy książęta budzą zainteresowanie na dworze.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także